Stavebná poradňa

Stavebná poradňa

Cesta k lepšiemu bývaniu

Výber a zabezpečenie projektu pre stavbu rodinného domu je súčasne s výberom stavebného pozemku najdôležitejšou etapou rozhodovania, ktorej je treba venovať pozornosť a čas. V tejto etape sa zásadným spôsobom rozhoduje o funkčnosti rodinného domu, o jeho kvalitách, priestorovom riešení a v neposlednom rade aj o nákladoch na stavbu. Už pri výbere a kúpe stavebného pozemku je dobre vedieť, aký rodinný dom chceme stavať. Ak by Vám nevyhovoval projekt z našej ponuky, radi Vám ho upravíme podľa Vašich požiadaviek a predstáv, vypracujeme osadenie rodinného domu na pozemok, poprípade Vám vypracujeme individuálny projekt.

dom_na_klucDomy na kľúč

Stavba domu na kľúč je služba, ktorá prináša klientovi možnosť nevybočiť zo svojich aktivít. Všetky dôležité činnosti preberá na seba spoločnosť, ktorá stavia rodinný dom na kľúč. Využitím tohoto systému práce si zabezpečíte nástup stavebnej spoločnosti už pri výbere pozemku a zvolení správneho projektu domu tak, aby spĺňal predstavy bývania pre Vás a Vašich blízkych. Pri stavbe domu na kľúč všetky materiály a pracovné postupy odsleduje odborník. Na stavbu a postupy prác dohliada stavebný dozor, ktorý kontroluje dodržiavanie stavebných noriem a predpisov, používanie certifikovaných stavebných materiálov a samozrejme podrobne kontroluje stavebný denník.

Murované stavby

Jednou z najhlavnejších výhod murovaných stavieb je schopnosť akumulovať teplo, a tým udržiavať optimálnu teplotu v interiéri. Majú aj dobré požiarne vlastnosti. V prípade požiaru je dostatočné množstvo času na opustenie priestoru v porovnaní napríklad s drevostavbami. Masívne nosné konštrukcie majú veľkú životnosť, preto je hodnota stavby aj pri ďalšom predaji pomerne vysoká. Pri murovaných stavbách je možnosť vytvárať rôzne dispozičné riešenia, rôzne riešenie povrchových úprav a detailov.

Nízkoenergetické stavby

Nízkoenergetické stavby rodinných domov sa stali trendom moderného bývania, hlavne preto že Vám zabezpečia nižšie mesačné náklady na prevádzku a z tohto dôvodu sú schopné ušetriť financie, pričom návratnosť investícií sa pohybuje v závislosti na konkrétnych projektoch približne okolo 8-12 rokov. Dôležitou časťou týchto stavieb je dobré orientovanie na svetové strany. Pre najväčšie celkové úspory má najviac okien smerovať na juh, a čo najmenej na sever. Pri hodnotení nízkoenergetických stavieb by sme nemali zabúdať na vyššiu kvalitu vnútorného prostredia, a to napríklad vďaka použitiu kvalitnejšej izolácie, lepším tesnením obvodových konštrukcií čo zabezpečuje elimináciu prehrievania interiéru v interiéri a v neposlednom rade zníženie prenikania hluku z exteriéru do interiéru.

Riešenie vnútorných omietok

Na povrchovú úpravu stien v interiéri sa môžeme rozhodnúť medzi realizáciou suchým procesom a realizáciou mokrým procesom. Pri suchom procese používame sadrokartónové dosky, pri ktorých je výhoda rýchleho zmontovania, pri ktorom je možné zhotoviť aj rôzne architektonické detaily. Pri suchom procese nie je potrebné čakať na vyzretie omietky ako pri mokrom procese a deň po namontovaní je už možné stenu natrieť interiérovou farbou prípadne obložiť keramickým obkladom.

Comments are closed