Projektovanie a kvalita stavby

Projektovanie a kvalita stavby:

Stavba rodinného domu, ako vlastného bývania so zabezpečeným súkromím a pohodlím, je snom o spôsobe života väčšiny ľudí, a ich najbližších. Preto by rodinný dom mal byť súborom s kvalitnými estetickými, prevádzkovými  a konštrukčnými vlastnosťami, kde sa snúbi kvalitná architektúra so súčasným trendom výberu stavebných materiálov, progresívnymi technológiami a v neposlednom rade aj s precíznou remeselnou zručnosťou našich stavbárov. Túto kombináciu pre vytvorenie príjemného rodinného prostredia Vám vieme zaručiť kvalitným spracovaním kompletnej projektovej dokumentácie, zohľadňujúcej v prvom rade Vaše požiadavky, a ďalej tvar, rozmery a konfiguráciu pozemku, orientáciu na svetové strany, prístup na pozemok a dopravné napojenie, ako aj napojenie na inžinierske siete. Ak to všetko zhrniem, vieme Vám poskytnúť všetko k vytvoreniu a vybudovaniu estetického a zároveň úsporného a ekonomicky nenáročného bývania v období, kedy ceny energií stúpajú rýchlejšie než mzdy a dôchodky, pretože dom si stavia každý na celý život a poväčšine aj pre ďalšie generácie. Preto je dobré, že už pri výbere domu myslíte na svoju budúcnosť – t.j. neproduktívny vek a neskoršie obdobie svojho života. Preto vsaďte na energeticky úsporné bývanie, ktoré Vám pomôžeme pripraviť v spolupráci s našimi architektmi a projektantmi.

V úvode je veľmi dôležité prvé stretnutie s našim projektantom, na ktorom spolu zhodnotíte Vaše predstavy a potreby, Vaše možnosti , pozemkové danosti a ostatné.  Preto je potrebné priniesť si zo sebou List vlastníctva, snímku s katastrálnej mapy alebo geometrický plán pozemku,  a tiež akékoľvek Vami spracované návrhy. Z nich architekt spolu s Vami navrhne postup ďalšej spolupráce na projekte, a pripraví pre Vás návrh Vášho domu.

V ďalšom stupni Vám poradíme s výberom konštrukčného systému ( klasické murované konštrukcie, montované stavby, progresívne technológie a. i. ), a technickou infraštruktúrou domu, zabezpečujúcimi nízkoenergetické bývanie.

Nízkoenergetické domy, na rozdiel od bežne navrhovaných domov ( 90 – 120 kWh/m2/rok ) , majú spotrebu 15 – 50 kWh/m2/rok. Energetická úspornosť domov je daná nielen nákladmi na vykurovanie, ale aj chladenie – klimatizovanie domu v letnom období.

Ďalšími krokmi sa dostaneme až po fázu vybavenie územného konania, stavebného povolenia a s tým spojená inžinierska činnosť – vyjadrenia orgánov štátnej správy a správcov sietí. Aj to dokážeme pre Vás zrealizovať.  V príprave územia na výstavbu je niekedy potrebné spracovať aj zastavovaciu štúdiu pre územným konaním.

Comments are closed